Venkovský dům

Rodinné domy, knihy o stavbě a rekonstrukci

Zděné domy

V tomto článku se zabýváme výhodami zděných domů, které Vám mohou pomoci v rozhodování, zda je zděný dům správná volba. Kompletní postup při stavbě zděného domu jsme sepsali v knize Stavba domu. Čerpali jsme z mnohaletých zkušeností se stavbami zděných rodinných domů.

HISTORIE

V českém prostředí byly vždy preferovány zděné domy před dřevostavbami. Důvody jsou prosté. Větší tepelně akumulační vlastnosti zdiva, delší životnost a větší schopnost odolávat povětrnostním vlivům. Jediným problémem byl nedostatek zdícího materiálu, a proto lidé, obzvláště v lesnatých oblastech, volili alternativní dřevěné roubené stavby. V dnešní době však nedostatek zdícího materiálu nehrozí, a proto nám ve stavbě kvalitního zděného domu již nic nebrání. Na rozdíl od minulosti jsou však dnes levné domy stavěny z cihel. Popularita dřevostaveb je způsobena především rychlostí montáže z prefabrikovaných částí. Tento trend pochází ze zámoří, kde má však svůj opodstatněný význam- dům, který smete hurikán, lze za pár dní nahradit novým.

Je pro Vás vhodnější spíše rekonstrukce, než stavba nového domu?

Chcete se pustit do rekonstrukce zděného domu?

Právě pro Vás jsme napsali e-knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si nový e-book, který Vám usnadní průběh celé rekonstrukce domu.

Vyzděné stěny a štít

MATERIÁLY

Zděné domy na klíč, které navrhujeme, jsou z keramických tvárnic s venkovním zateplením z extrudovaného polystyrenu. Tyto keramické tvárnice vyrábí například Wienerberger, Heluz či Ziegel. V našich projektech se snažíme navazovat na zkušenosti a tradice, které nasbírali naši předkové. Proto z ekonomických, ekologických a estetických důvodů upřednostňujeme keramické stavební prvky před jejich novodobými alternativami. Ať již se jedná o zdivo, krytinu či strop. Zděný dům má lepší tepelně-akumulační vlastnosti než dřevostavba. To znamená, že pomaleji vychládá a tím Vám ušetří více energie. V našich návrzích zděných domů počítáme s venkovním zateplením z extrudovaného polystyrenu. Tomu se však můžeme vyhnout, použijeme-li dostatečně široké tvárnice např.porotherm 44 P+D. Je to elegantní řešení, které vyhovuje tepelně izolačním požadavkům a zároveň se vyhýbá použití netradičního materiálu. Projekty domů venkovský dům střednímalý a velký jsou zpracovány ve variantách s polystyrenem i bez.

ŽIVOTNOST

Kvalitní cihelné materiály mají životnost řádově stovky let. Tím, že při stavbě druhotně použijeme například cihly po pradědovi, přispíváme k trvale udržitelnému rozvoji. To je ekologie a recyklace v pravém slova smyslu.

Plánujete stavět zděný dům?

Rozhodujete se mezi materiálovými variantami?

Právě pro Vás jsme napsali knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si nového průvodce stavbou domu, který Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domu.