Venkovský dům

Rodinné domy, knihy o stavbě a rekonstrukci

Jak postavit dřevostavbu

Vzhledem ke zvýšenému zájmu o informace z oblasti dřevostaveb jsme se rozhodli, že založíme sekci, kde budeme shromažďovat nabyté zkušenosti s dřevostavbami. Budou zde přibývat články, které Vám pomohou orientovat se v dané problematice. Ucelený náhled na tuto problematiku jsme shrnuli v knihách Dřevostavba svépomocí a Jak postavit malý dům.

DŘEVOSTAVBY SVÉPOMOCÍ

V posledních několika letech vzrůstá procento realizovaných dřevostaveb na našem území. Dřevostavby mají nesporné výhody i nevýhody, které jsme se rozhodli v průběhu naší projektové činosti zaznamenávat a zveřejňovat na našem webu. Na našem území je v silně zakotvena podvědomá víra v klasický zděný dům, který vydrží věky. Proto je realizovaných moderních dřevostaveb poměrně málo. Nejdiskutovatelnějšími tématy na poli dřevostaveb je jejich suchá výstavba, „ekologičnost“ a v neposlední řadě také otázka jejich ceny. Mezi stinné stránky patří diskuze na téma životnosti dřevostaveb, jejich nízké akumulační schopnosti, či náchylnost na statické poruchy v případě, že nejsou dodrženy základní principy zavětrování. Obecně vzato však současná doba dřevostavbám nahrává. Vzhledem k rychlosti výstavby a často i příznivému rozpočtu je dřevostavba vhodným řešením nejenom pro mladé začínající rodiny. Lze použít různé typy základových konstrukcí.

JAK SE STAVÍ DŘEVOSTAVBA

Vzhledem k našim zkušenostem na poli dřevostaveb jsme se rozhodli zveřejňovat „know how“ nejenom pro stavebníky, kteří uvažují o stavbě dřevostavby svépomocí, ale i pro ty, kteří se zatím chtějí pouze v dané problematice zorientovat. Níže uvedené články budeme průběžně doplňovat tak, aby postupně vznikala ucelená databáze na téma dřevostaveb svépomocí, či na klíč. Chcete-li získávat pravidelně nové informace na téma stavby rodinných domů, můžete nás sledovat na našem FACEBOOKU.

POKRAČUJTE DÁLE NA:


Proč zdražuje stavební materiál
Cena dřevostavby
Konstrukční typy dřevostaveb
……Rámové/sloupkové dřevostavby
……Roubené/ srubové dřevostavby
……Skeletové dřevostavby
Tesařské kovové spojky a tesařské spoje
Konstrukce oken a dveří
Konstrukce příček
Životnost dřevostavby
……Ochrana dřeva
……Požární ochrana
Stropní konstrukce dřevostavby
Krovy dřevostaveb
……Detaily krovu
Izolace dřevostavby
Zakládání dřevostaveb
……Založení na zemních vrutech
Odvětrání dřevostavby
Zavětrování dřevostavby
Skladba stěn
……Deskové konstrukce
……Nosná konstrukce
……Sloupková konstrukce oken a dveří
Schodiště
Obvodový plášť
……Zděná předstěna dřevostavby
Druhy krytin
……Plechová střešní krytina
……Pálená střešní krytina
……Asfaltová střešní krytina
……Šablonová střešní krytina
……Šindelová střešní krytina
……Zelená střecha
Dřevostavba na patkách
Napojení stěn na betonovou desku
Venkovní terasa
Vnitřní rozvody
Vikýře
Komín a kamna
Pojistná hydroizolace
Dřevěná fasáda

Různé typy základů

NOVÁ kniha o s tématikou dřevostaveb svépomocí s názvem Jak postavit malý dům popisuje krok za krokem stavbu dřevěného domu na bydlení!