Venkovský dům

Rodinné domy, knihy o stavbě a rekonstrukci

Návrhy domů

Projekt Venkovský dům se zabývá návrhy rodinných domů, které zapadají do rázu české krajiny. Snažíme se vyhýbat módním trendům a přistupujeme k návrhu domu zodpovědně a s vědomím dlouholetého dopadu na uživatele domu a jejich okolí.

Základem návrhů rodinných domů je propracovaná funkční dispozice, která je předpokladem pro stavbu ekonomického a zároveň komfortního bydlení. V návrzích jsme zohlednili různé požadavky klientů a vytvořili tak tři různé základní verze domů. Ty jsme pak schopni modifikovat na základě konkrétních požadavků klienta. Naší snahou je skloubit kvalitní a historií prověřené stavební postupy s některými moderními prvky, jejichž pozitivní dopady na kvalitu bydlení jsou dokázané zkušenostmi přímých uživatelů.

V návrzích rodinných domů na klíč bývají často základní dispoziční a konstrukční chyby, které si uživatel uvědomí až s přímou zkušeností při bydlení. To je způsobeno až příliš rozmanitou nabídkou domů na klíč, jejímž důsledkem je pochybná kvalita návrhů. Proto jsme se vydali cestou malého počtu typů domů, kterými jsme si však na 100% jisti. V našem týmu působí architekti, kteří mají bohaté zkušenosti s návrhy rodinných domů, a proto jsme otevřeni jakékoliv diskuzi ohledně konkrétních úprav u Vámi

zvoleného projektu.

KNIHA STAVBA DOMU SVÉPOMOCÍ VÁS NAUČÍ:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

• Jak napravit základní poruchy stavby.

• …a mnoho dalšího.