Venkovský dům

Rodinné domy, knihy o stavbě a rekonstrukci

Pokládání keramických tašek- bobrovky

Chcete-li precizní informace, rady a tipy související se stavbou ekonomicky dostupného domu, doporučujeme vám TUTO KNIHU. Spojením inspirace, promyšleného plánu a nadšení lze docílit stavby nízkonákladového rodinného domu i s velmi omezenými finančními prostředky!

Tradiční pálené keramické tašky jsou půvabným, odolným a trvanlivým materiálem. Vyrábí se v mnoha různých tvarových a materiálových variantách. Nejčastější alternativou cihlově rudé keramiky je beton, který je levnější, avšak nedosahuje takové estetické kvality a je také těžší. Střešní tašky se vyrábí s rozličnými povrchovými úpravami – různé typy glazování či barev. Nevýhodou střešních tašek je na rozdíl od většiny krytinových alternativ velká hmotnost, která s sebou nese vyšší nároky na konstrukci krovu.

Profilace keramických střešních krytin může být různá. Tradiční keramickou krytinou je prejz a korýtko která je používaná hojně především v památkových zónách a na různých architektonických článcích jako jsou zdobené barokní vjezdy vrcholy zdí apod.

Pří stavbě domu svépomocí se neobjedeme bez úhlové brusky tzv. flexy. Bude se nám například hodit při zkracování různých keramických střešních tvarovek a samotných tašek.

Více informací o různých střešních krytinách se dozvíte v TÉTO KNIZE: