Venkovský dům

Rodinné domy, knihy o stavbě a rekonstrukci

Cena rekonstrukce domu

Kolik Vás bude stát rekonstrukce domu? Je lepší si objednat stavební firmu, nebo začít dům rekonstruovat sami? Odpověď na tyto a mnohé další otázky naleznete v knize „Rekonstrukce domu“.

Cena rekonstrukce je logicky odvislá od mnoha faktorů. Hlavním faktorem je rozsah rekonstrukce, který souvisí s Vašimi životními nároky. Míru, kdy je vhodné rekonstruovat sám a kdy je již nasnadě povolat stavební firmu, musíte odhadnout sami. Samotná rekonstrukce domu zpravidla začíná rekonstrukcí střechy, pokračuje odstraněním dalších zdrojů vlhkosti, přes rekonstrukcí základů a končí dokončovacími konstrukcemi o pár měsíců, či let později. Abyste eliminovali finanční náklady na rekonstrukci, je nutné se v dané problematice alespoň trochu orientovat. K tomu Vám může pomoci knížka „Rekonstrukce domu“, kterou si můžete na tomto webu objednat. Můj osobní názor je ten, že pokud kvalifikované osobě zaplatíte za rady, popřípadě za projekt, tak na tom v budoucnu vyděláte. Základem dobře zdařilé rekonstrukce je kvalitní projekt, jehož cena se pohybuje v řádech desetitisíců při rekonstrukci běžného rodinného domu.

V případě, že je investice do rekonstrukce v řádech statisíců, nebo milionů, je velice praktické si nechat vypracovat odborný projekt. Nejenže je to povinnou součástí stavebního povolení, bez kterého nesmíte stavět, ale kvalitně profesionálem zpracovaný projekt Vám ušetří mnoho financí a předejde jakékoliv improvizaci stavební firmy. Odstraňování chyb na staveništi je často tak nákladné, že náklady projektových prací jsou ve srovnání s tím zanedbatelné. Kvalitní architekt umí konkrétní prostor vyřešit tak, že dopad jeho kvalitních zásahů budou nevědomě pociťovat všichni, kteří se v navrhnutém prostoru budou pohybovat. Existuje mnoho architektonických ateliérů, které se na rekonstrukce přímo specializují, takže i jen krátká konzultace s odborníkem je velice užitečná. V knize „Rekonstrukce domu“ popisujem v jedné kapitole všechny náležitosti, které by kvalitně zpracovaný projekt rekonstrukce měl obsahovat.

Chcete znát detailní postup při rekonstrukci domu a tak minimalizovat finanční výdaje?

Máte krásný starý dům a chcete ho rekonstruovat a tím se vyhnout nákladnější novostavbě?

Pro Vás jsme napsali knihu , která Vám usnadní naplánování rekonstrukce celého domu.