Jakmile dokončíme konstrukci krovu, tak můžeme celou stavbu zajistit proti srážkám podstřešní paropropustnou fólií. Montáž difuzní fólie probíhá tak, že se přichytí k vnější straně krokví a připevní pomocí kontralatí. Doporučují se dodržovat přesahy cca 10-15cm, které zajistí, že případná voda nebude stékat dovnitř. U hřebenu bývá zvykem vynechání větrací mezery cca 20cm. Střešní fólie by měla být natažená, neprověšená a jednotlivé přesahy se nezalepují. Fólie se může natahovat příčně, i podélně- záleží na osové vzdálenosti krokví. Další technologickou etapou je montáž latí a položení krytiny.
Abychom dokončili konstrukci střechy, je potřeba nainstalovat tepelnou izolaci mezi krokve a až poté je možné zahájit montáž paronepropustné fólie. Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska. Při aplikaci těchto folií je nutné, aby byly používány ostré nástroje a folie se tak netřepily. Při mechanickém poškození fólie použijte záplatu ze stejného materiálu.
V souvislosti s rekonstrukcí či novostavbami obytných podkroví se v posledních letech často hovoří o nadkrokevní izolaci. Docílíme tak nadstandardních tepelně izolačních vlastností střešního pláště. Chcete-li znát více detailů k nadkrokevní izolaci, pokračujte ZDE.
KNIHA STAVBA DOMU SVÉPOMOCÍ VÁS NAUČÍ:
• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.
• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.
• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.
• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.
• Jak napravit základní poruchy stavby.
• …a mnoho dalšího.