V tomto článku popisujeme, co by měl obsahovat správně zpracovaný projekt elektra. Pokud máte zájem o více informací ohledně stavby rodinného domu, může Vás na cestě za vysněným domem doprovázet přehledně strukturovaný průvodce Stavba domu svépomocí.
Projekt elektra Vám zajistí správně situované zdroje elektřiny a vývody pro osvětlení na těch správných místech. Celkové osvětlení interiéru je výhodné naplánovat spolu s autorem projektu, jelikož správně navržené osvětlení má podceňovaný vliv na celkovou kvalitu bydlení.
Projekt začíná připojením rodinného domu k elektroměrovému rozvaděči. Projekt elektroinstalací by měl také řešit veškeré vnitřní elektrorozvody, hromosvod a uzemnění. Součástí projektu bývají základní technické údaje rozvodů, energetická bilance jednotlivých provozů, předpokládaná roční spotřeba elektrické energie, řešení náhradních zdrojů, popis osvětlovací soustavy, zásuvkové rozvody, rozvody technologické, rozvody pro slaboproudé systémy, způsob uložení kabelového vedení a způsob a provedení uzemnění a hromosvodu.
Tak jako u ostatních projektů i zde je nutná přesná specifikace jednotlivých prvků. Je to zpravidla tabulka s jednotlivými prvky použitými v elektroinstalacích, včetně jejich množství. V případě kabelů je množství definováno běžnými metry. Dočteme se zde o množství zásuvek, svítidel, kabelů, jednotlivých součástí hromosvodu, rozvaděčů atd.
Chcete vědět jaké jsou standardy dalších součástí projektové dokumentace?
Nevíte, který projekt vybrat pro Váš plánovaný dům?
Pro Vás jsme napsali knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si kompletního průvodce stavbou domu, který Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domovu.
Další články na téma stavba domu najdete ZDE.